Eurobasket 2017: Τηλεοπτικό πρόγραμμα – Live μεταδόσεις

Η «μάχη» για τη διάκριση της «επίσημης αγαπημένης» στο Eurobasket 2017. Η Εθνική μας συμμετέχει σε όμιλο με τις ομάδες: Πολωνία, Γαλλία, Φινλανδία, Ισλανδία και Σλοβενία.
Η Εθνική Ελλάδας ξεκίνησε το Eurobasket με το δεξί, δείχνοντας πως είναι σαφώς καλύτερη της Ισλανδίας και σφράγισε αυτή την ανωτερότητα με το τελικό 90-61. Το Σάββατο 2 Σεπτεμβρίου θα αντιμετωπίσει τη Γαλλία.
Όμιλος Α: Πολωνία, Ελλάδα, Γαλλία, Φινλανδία, Ισλανδία, Σλοβενία
Όμιλος Β: Ουκρανία, Ισραήλ, Λιθουανία, Γεωργία, Ιταλία, Γερμανία
Όμιλος Γ: Κροατία, Τσεχία, Ισπανία, Μαυροβούνιο, Ρουμανία, Ουγγαρία
Όμιλος Δ: Μ.Βρετανία, Ρωσία, Σερβία, Λετονία, Τουρκία, Βέλγιο
Δείτε τους αγώνες του Εurobasket μέσα από τις συχνότητες της ΕΡΤ1 και της ΕΡΤ2
ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟ ΠΡΌΓΡΑΜΜΑ – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ – LIVE ΜΕΤΑΔΟΣΕΙΣ
 
Πέμπτη 31 Αυγούστου
Σλοβενία – Πολωνία 90-81
Ισλανδία – ΕΛΛΑΔΑ 61-90
Γαλλία – Φινλανδία 84-86 (παράταση, 72-72)
Παρασκευή 1 Σεπτεμβρίου
15:00 Ουγγαρία – Κροατία (ΕΡΤ2)
17:45 Ισπανία – Μαυροβούνιο (ΕΡΤ2)
21:00 Τουρκία – Ρωσία (ΕΡΤ2)
 
Σάββατο 2 Σεπτεμβρίου
13:45 Πολωνία – Ισλανδία (ΕΡΤ2)
17:00 Ρωσία – Σερβία (ΕΡΤ2)
16:30 ΕΛΛΑΔΑ – Γαλλία (ΕΡΤ1)
20:00 Φινλανδία – Σλοβενία (ΕΡΤ2)
Κυριακή 3 Σεπτεμβρίου
16:30 Σλοβενία – ΕΛΛΑΔΑ (ΕΡΤ1)
20:00 Φινλανδία – Πολωνία (ΕΡΤ2)
Δευτέρα 4 Σεπτεμβρίου
15:00 Ουγγαρία – Τσεχία (ΕΡΤ2)
17:45 Μαυροβούνιο – Κροατία (ΕΡΤ2)
21:00 Σερβία – Τουρκία (ΕΡΤ2)
Τρίτη 5 Σεπτεμβρίου
13:45 Ισλανδία – Σλοβενία (ΕΡΤ2)
16:30 Πολωνία – Γαλλία (ΕΡΤ1)
17:45 Κροατία – Ισπανία (ΕΡΤ2)
20:00 ΕΛΛΑΔΑ – Φινλανδία (ΕΡΤ1)
 
Τετάρτη 6 Σεπτεμβρίου
14:45 Σλοβενία – Γαλλία και Γερμανία – Λιθουανία (ΕΡΤ2 – παράλληλη μετάδοση)
17:30 ΕΛΛΑΔΑ – Πολωνία (ΕΡΤ1)
17:30 Γεωργία – Ιταλία (ΕΡΤ2)
20:45 Φινλανδία – Ισλανδία και Ισραήλ – Ουκρανία (ΕΡΤ2 – παράλληλη μετάδοση)
Πέμπτη 7 Σεπτεμβρίου
14:30 Τσεχία – Κροατία και Ρωσία – Μ. Βρετανία (ΕΡΤ2 – παράλληλη μετάδοση)
17:15 Βέλγιο – Σερβία και Ουγγαρία – Ισπανία (ΕΡΤ2 – παράλληλη μετάδοση)
20:45 Λετονία – Τουρκία και Μαυροβούνιο – Ρουμανία (ΕΡΤ2 – παράλληλη μετάδοση)
Σάββατο 9 Σεπτεμβρίου
14:30 Αγώνας, φάση των «16» (ΕΡΤ2)
17:15 Αγώνας, φάση των «16» (ΕΡΤ2)
20:45 Αγώνας, φάση των «16» (ΕΡΤ2)
 
Κυριακή 10 Σεπτεμβρίου
12:30 Αγώνας, φάση των «16» (ΕΡΤ2)
15:15 Αγώνας, φάση των «16» (ΕΡΤ2)
18:45 Αγώνας, φάση των «16» (ΕΡΤ2)
21:30 Αγώνας, φάση των «16» (ΕΡΤ2)
Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου
18:45 Προημιτελικός (ΕΡΤ2)
21:30 Προημιτελικός (ΕΡΤ2)
Τετάρτη 13 Σεπτεμβρίου
18:45 Προημιτελικός (ΕΡΤ2)
21:30 Προημιτελικός (ΕΡΤ2)
Πέμπτη 14 Σεπτεμβρίου
21:30 Ημιτελικός (ΕΡΤ2)
Παρασκευή 15 Σεπτεμβρίου
21:30 Ημιτελικός (ΕΡΤ2)
Κυριακή 17 Σεπτεμβρίου
17:00 Μικρός τελικός (ΕΡΤ2)
21:30 Τελικός (ΕΡΤ1)